panapa
29 آبان 1401 - 21:05

برپایی نمایشگاه «اقتصاد مقاومتی» در حسینیه ثارالله کرمان

به‌مناسبت هفته بسیج نمایشگاه عرضه محصولات خرد و خانگی و اقتصاد مقاومتی با حضور رئیس بسیج سازندگی کشور در حسینیه ثارالله کرمان برپا شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، شامگاه یکشنبه نمایشگاه عرضه محصولات خرد و‌ خانگی و اقتصاد مقاومتی در حسینیه ثارالله کرمان با حضور رئیس بسیج سازندگی کشور و فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان و ‌جمعی از مسؤولان محلی افتتاح شد.

اقتصاد مقاومتیبسیجسرهنگ جواد جلالی در حاشیه افتتاح این نمایشگاه اظهار داشت: امروز اولین روز هفته بسیج است و این روز به نام سازندگی و محرومیت‌زدایی با شعار "بسیج خدمتگذار ملت ایران" نام‌گذاری شده است‌.

هفته بسیجوی عنوان کرد: این نمایشگاه از محل صندوق‌های قرض‌الحسنه محله‌محور ما و تعاونی‌های سراسر استان دایر شده و به‌مدت یک هفته از ۹ صبح تا ۹ شب پذیرای عموم مردم است.

جلالی تصریح کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه‌ها کمک به زنجیره ارزش و فروش این محصولات و کمک به درآمدزایی صندوق‌هاست که سبب ایجاد اشتغال شده‌اند.

جلالی بیان کرد: در این نمایشگاه ۴۰ غرفه در موضوعات مربوط به قطب‌های ما در سطح استان دایر شده است.

وی افزود: ما در سطح استان سه قطب برتر؛ یکی در زمینه قالی و گلیم، دوم سنگ‌های تزئینی و گوهر تراشی و سوم سوغات کرمان که مهم‌تر از همه پته است، داریم و در کنار سه قطب اصلی ظرفیت‌های هر شهرستان با توجه به اقلیم و توانمندسازی در عرصه‌های مختلف صنایع دستی که داشتند سعی کرده‌ایم در این نمایشگاه تحت عنوان شهرستان خود محصولات‌شان را ارائه کنند.

جلالی تاکید کرد: صندوق‌های قرض‌الحسنه بسیج سازندگی در بستر پایگاه‌های بسیج محلات مختلف شکل گرفته‌اند‌ و همه می‌توانند عضو این صندوق‌ها شوند.

وی خاطرنشان کرد: کمک‌ها و تسهیلاتی که ما از بستر بانک‌های مختلف برای رونق این صندوق‌ها و تعاونی‌ها انجام می‌دهیم فرصتی است که با آورده‌های اعضای صندوق و حمایت‌هایی که بسیج سازندگی در زمینه تسهیلات خرد و خانگی به آنها دارد زمینه‌ساز اشتغال‌های جدید در محلات و شهرستان‌های مختلف استان می‌شود.

پایان پیام/۸۰۰۱۸/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 869568