panapa
30 آبان 1401 - 08:42

۴۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان «مهدی کلینیک» اختصاص پیدا می‌کند

معاون اجرایی رئیس جمهور از بزرگترین و مجهزترین طرح حوزه سلامت کشور (بیمارستان هزارتختخوابی مهدی کلینیک تهران) بازدید کرد.

محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور صبح امروز دوشنبه (۳۰ آبان) از بخش‌های مختلف بیمارستان در حال ساخت «مهدی کلینیک» تهران بازدید کرد.

وی در جریان این بازدید نظارتی گفت: امروز توفیق داشتیم در مجمتع مهدی کلینیک که به نوعی بزرگترین مجمتع درمانی کشور است حضور داشته باشیم.

وی افزود: مجمتع مهدی کلینیک در پروژه مجمتع امام خمینی واقع شده و پروژه مجمتع امام خمینی یک پروژه ۱۰۰۰ تخت خوابی است که از سال‌ها قبل توسط خیرین پایه ریزی شده است و پس از اتمام اسکلت ساختمان، تکمیل آن برعهده دولت گذاشته شده است.

معاون رییس جمهور تصریح کرد: این پروژه فاخر و مهم هرچند که در تهران پایه گذاری شده، اما بهره برداران آن هم به لحاظ درمانی و هم آموزشی مردم کل کشور هستند.

منصوری گفت: آموزش حدود ۳۰ درصد کسانی که در حوزه بهداشت درمان و پزشکی آموزش می‌بینند در این کلینیک خواهد بود.

معاون رییس جمهور افزود: انشاالله در صورت راه اندازی کامل پروژه هزار تخت بیمارستانی به ظرفیت شبکه بهداشت و درمان کشور افزوده خواهد شد.

وی اظهار داشت: وزارت بهداشت هم اقدامات خوبی در گذشته انجام داده است که در دولت آیت الله رئیسی سرعت گرفته است.

منصوری تصریح کرد: در گام اول صد تخت بیمارستانی از پروژه مهدی کلینیک زیر بار رفته است که نشان دهنده آغاز به کار این مجموعه است.

معاون رییس جمهور گفت: هفته به هفته تا پایان سال به این عدد اضافه خواهد شد و انشاالله تا دهه فجر کل پروژه زیر بار می‌رود. برای افزایش سرعت پروژه این این پروژه در میان پروژه‌های نیمه تمام ثبت شد و ۴۵۰ میلیارد تومان قرار است از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری اختصاص پیدا کند که ۱۲۰ میلیارد آن کارسازی شده و بقیه آن پس از اتمام این بازدید کارسازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه بخش زیادی از تجهیزات تامین شده است، افزود: این بیمارستان برای افراد کمتر برخوردار است به همین جهت برای دولت اهمیت ویژه‌ای دارد.

منصوری خاطرنشان کرد: سبک و سیاق دولت سیزدهم کار میدانی و جهادی است تاکید رییس جمهور حل میدانی مسایل است که طبیعتا از این طریق اقدامات بهتر پیش خواهد رفت، در راس دولت بازدید‌های میدانی مستمر توسط رییس جمهور و وزرا صورت می‌گیرد.

باشگاه خبرنگاران جوانسیاسیدولت

شناسه خبر: 869986